blue shadow

ŚMIECI MAMY JUŻ Z GŁOWY

Miałaś już okazję poznać nasze patchworkowe sukienki? A może masz w domu nasze kolorowe poszewki na poduszki? Czy zaprzyjaźniłaś się też z klamerką do ubrań, wyprodukowaną metodą recyklingu i sprowadzaną przez nas z Włoch? Te trzy pomysły to pierwsze, nieśmiałe kroki blue shadow w stronę bycia jeszcze bardziej eko. Ale na tym nie poprzestajemy, bo zawsze można przecież zrobić coś więcej.

W zeszłym tygodniu opowiedziałyśmy Ci trochę o tym, w jaki sposób – jako marka – wpisujemy się w filozofię zrównoważonego rozwoju w modzie. Jeśli to tylko możliwe, wprowadzamy w życie produkcję „zero waste” (zero odpadów) i ciągle szukamy nowych pomysłów na jej realizację. Jako kreatywne dusze stawiamy tu głównie na upcykling.

W tym miejscu warto wyjaśnić, czym ten proces różni się od recyklingu. Recykling, czyli wtórne przetwarzanie towarów, oznacza, że odzyskuje się niektóre surowce z powstałych już odpadów. A potem stosuje się je ponownie do produkcji nowych rzeczy. Upcykling ma trochę inny zamysł. Jest to nowatorskie wykorzystanie surowców, które inaczej nie mogłyby być już użyte do ich pierwotnego przeznaczenia, ale zanim zostaną wyrzucone.

Tak jak zrobiłyśmy to w przypadku naszych gumek „scrunchie”:

 

         

 

 

W tym roku Fashion Revolution Week jest dla nas świetną okazją, aby pokazać Ci, jak stworzyć coś ciekawego, ekologicznego, a zarazem przydatnego dla Twojej głowy. Dlatego właśnie przygotowałyśmy specjalną kolekcję akcesoriów do włosów, które powstają z pozostałości tkaninowych. Stylizacje z ich udziałem są proste do wykonania i wyglądają bardzo efektownie. A przy tym, zamiast pozbywać się ścinek, z których ciężko już nam uszyć ubrania, możemy je kreatywnie wykorzystać, tworząc coś niespotykanego do tej pory w naszej kolekcji.

Oprócz fantazyjnych gumek postawiłyśmy też na kolorowe opaski.

Tak wygląda seria Ubongo:

 

      

 

 

A tak prezentuje się seria Bendi:

  

         

 

 

Oprócz tych tradycyjnych sposobów noszenia, nasze akcesoria do włosów wykorzystać też można w inny sposób. Świetnie sprawdzają się np. przy noszeniu turbanów. Mogą wtedy pomagać w utrzymaniu całej misternej kompozycji na głowie, albo czynić całą stylizację jeszcze bardziej intrygującą.

Obejrzyj krótką serię tutoriali, w których zdradzamy Ci, jak wiązać turbany z udziałem niektórych naszych eko-gadżetów:

 

 

Te ozdobne drobnostki są też fajnym pomysłem na prezenty. Twoja przyjaciółka z pewnością jeszcze bardziej doceni gest, jeśli opowiesz jej, jak powstają nasze produkty „zero waste”. Możecie nawet urządzić konkurs na to, kto wykona bardziej fantazyjną fryzurę z ich użyciem. Odrobina zabawy i puszczania wodzów fantazji jeszcze nigdy nikomu w tej kwestii nie zaszkodziła :) A praktykując już teraz, będziesz miała z góry opatentowany szalony i nietuzinkowy „image” na wakacje.

Gumki i opaski to jednak nie wszystko. W planach mamy kolejne eko-gadżety. Zgodnie z duchem Fashion Revolution chcemy jak najbardziej ograniczyć produkcję odpadów. Rozważamy, między innymi, rozszerzenie linii akcesoriów do domu poza poszewki na poduszki. (Marzy Ci się może unikatowa, patchworkowa narzuta na łóżko?) W kwestii dodatków do ubrań też nie powiedziałyśmy jeszcze ostatniego słowa. (Co powiesz na oryginalne paski?) O wszystkich tych poczynaniach będziemy Cię informować na bieżąco.

A może Ty miałabyś pomysł, jak w kreatywny i zarazem zrównoważony sposób wykorzystywać ścinki tkanin? Napisz do nas! Może się okaże, że to właśnie Twój pomysł będzie tym, czego szukamy?...

 

P.S. Jeśli chciałabyś poczytać więcej o naszych wcześniejszych eko-poczynaniach, zapraszamy do lektury: 

Patchworkowe sukienki

Eko-klamerka z Włoch

Poszewki na poduszki

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium