blue shadow

„Dokądkolwiek pójdziemy, zawsze będzie świecić słońce”

Pamiętasz, jak wyglądał 18 stycznia w tym roku? Padał śnieg czy może był akurat ciepły, zimowy dzień? Jaki miałaś wtedy nastrój? I jaki to był w ogóle dzień tygodnia?

My pamiętamy doskonale. Bo mimo że był to słynny Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, w naszym świecie górowało słońce. A to dlatego, że mogłyśmy w końcu podzielić się z Tobą pierwszą odsłoną naszej kampanii „BeYOUty Beyond”.

 

        

 

 

           


 

Przygotowywałyśmy ten projekt przez wiele miesięcy, często przesuwając datę „premiery”, bo pomysł zmieniał się i „dojrzewał” razem z nami. W końcu jednak udało nam się stworzyć i przekazać Ci to nieuchwytne „coś”, co w 100% wypłynęło z naszych serc i umysłów. Mamy nadzieję, że miałaś okazję wgłębić się w manifest „BeYOUty Beyond” oraz poznać bohaterki akcji, które szczerze i bezkompromisowo opowiedziały nam o swoich doświadczeniach w kwestii poszukiwania piękna, w modzie i poza nią.

Nad projektem zakulisowo pracowało wiele osób, z których każda wniosła do niego cząstkę siebie. Uważamy, że te kreatywne dusze również zasługują na wyróżnienie, bo udało nam się razem stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Dlatego dziś, prawie dwa miesiące po starcie naszej kampanii, chcemy oddać im głos. Ale dość nietypowo, bo... śpiewająco.

Poprosiłyśmy kilku współtwórców akcji, aby podzielili się z nami piosenką bliską ich sercu. A równocześnie taką, która przybliża ich spojrzenie na temat „BeYOUty Beyond”. I naprawdę nie mogłyśmy sobie wyobrazić piękniejszych i bardziej zróżnicowanych refleksji muzycznych (i nie tylko). Zebrałyśmy je wszystkie dla Ciebie w playliście, bo w ten sposób możemy przekazać Ci tę magiczną atmosferę „BeYOUty Beyond” najlepiej. I zanim coś więcej Ci o tych przemyśleniach opowiemy, sugerujemy, żebyś właśnie teraz włączyła pierwszą piosenkę, którą znajdziesz na naszym kanale

 

beYOUty

 

Jesteś gotowa? Muzyka gra już w tle? To teraz czas podsumowań.

 

SYLWIA, Niestrudzona Reżyserka Manifestu i Wywiadów z Modelkami

zaproponowała utwór „God's Whisper” piosenkarza o pseudonimie Raury.

Wybrałam piosenkę, która znalazła się na soundtracku do filmu drogi pt. „American Honey". Według mnie wyraża ona nieskrępowaną wolność, która w konsekwencji jest wędrówką w głąb siebie. A dla mnie „BeYOUty Beyond” to właśnie wolność - wolność w poznawaniu i wyrażaniu siebie. To droga, usiana wzlotami i upadkami - każda indywidualna i niepodlegająca ocenie przez innych. To także dojrzałość, która niesie za sobą akceptację. To wdzięczność za życie i możliwość jego doświadczania. W końcu to miłość - do siebie samego, która tworzy ogromną przestrzeń uważności na drugiego człowieka.

 

ANDRZEJ, Geniusz Graficzny, Twórca Logo „BeYOUty Beyond”

podzielił się z nami utworem „It's Only” zespołu ODESZA.

Z muzyką jest jak z kobiecą urodą. Jak się przysłuchać tej piosence, to ma ona w sobie wiele CIEKAWYCH i ŁADNYCH elementów instrumentalnych. Tak samo jest z kobietą. Gdy się przyjrzeć uważnie, to można dostrzec wiele CIEKAWYCH i ŁADNYCH elementów jej ciała.  Ponadto, do niektórych utworów dojrzewamy, inne lubimy przez jakieś określone momenty/dźwięki/słowa, a niektórych nie lubimy w ogóle, bo nie są w naszym guście. Ale to wcale nie oznacza, że na określony gatunek muzyki nie znajdzie się słuchacz i WIELBICIEL. To też można odnieść do piękna kobiet, bo każdy z nas ma swoje własne preferencje i żadne z nich nie są ani gorsze, ani lepsze.

 

KINGA, Wyczarowująca Magiczne Zdjęcia dla Blue Shadow

zaproponowała utwór „A Woman's Worth” Alicii Keys.

Myślę, że refren tej piosenki mówi wszystko to, co ja sama chciałabym powiedzieć:

„Bo prawdziwy mężczyzna zna prawdziwą wartość kobiety, kiedy ją spotka / A prawdziwa kobieta wie, że prawdziwy mężczyzna nie zawaha się, aby zrobić jej przyjemność / Prawdziwa kobieta wie, że prawdziwy mężczyzna zawsze jest na pierwszym miejscu / A prawdziwy mężczyzna nigdy nie podważy kobiecej wartości.”

 

ANIA, Makijażowa Królowa Blue Shadow-owa

postawiła na piosenkę Queen, „Don't Stop Me Now”.

Za każdym razem, kiedy słyszę tę piosenkę, mam wrażenie, że wszystko jest możliwe. Jest ona takim światełkiem w tunelu i nawet kiedy brakuje mi motywacji, to po trzech i pół minucie wraca mi siła do działania. Dla mnie piękno to przede wszystkim pewność siebie. Żeby zmieniać świat, trzeba najpierw dobrze czuć się z samą sobą. Kiedy już osiągnie się tę harmonię, nic nie jest w stanie nas powstrzymać.

 

SARA, Nadworna Projektantka Blue Shadow

wymieniła dwa utwory: „Scars To Your Beautiful”, nagraną przez Alessia Cara oraz „All of Me”, którą śpiewa John Legend.

I chciałaby szczególnie zwrócić uwagę na przesłanie tej drugiej.

Wiem, że to piosenka o miłości i John Legend śpiewa ją do swojej ukochanej. Natomiast kiedy wsłuchałam się w słowa i odniosłam je do samej siebie i do miłości własnej, nabrała ona dla mnie jeszcze większego znaczenia. Zaśpiewajmy ją sami sobie do swojego ciała i duszy...... Bo to ze sobą cały czas idziemy przez życie, ze swoimi myślami (tymi trudnymi i tymi pozytywnymi), swoimi traumami, gorszymi dniami, cudownymi chwilami... Ta piosenka jest dla mnie o bezwarunkowej miłości.

 

JERZY, Portretowy Ilustrator / Kreatywny Stażysta

zdecydował się na kultowy utwór zespołu Wilki, „Baśka”.

Wybrałem ten utwór muzyczny, ponieważ każdy z nas ma w sobie coś fajnego. „BeYOUty Beyond” to dla mnie - niezależnie od tego, kto jak wygląda – piękno, które każdy z nas nosi w sobie.

 

KASIA, Marketingowa Głowa Pełna Pomysłów

jest fanką piosenki „I Want To Break Free” zespołu Queen.

Może sam tekst mówi o czymś nieco innym, ale dla mnie zawsze był o chęci wyrwania się ze świata konwenansów, o uwolnieniu się od zasad i standardów, które są nam narzucane. O wyzwoleniu własnego ciała z ram, których wymagają od nas inni. Niósł za sobą potrzebę wolności. A projekt „BeYOUty Beyond” jest dla mnie odpowiedzią na te pragnienia. Mówi o tym, że każdy z nas jest piękny; nie pomimo tego, że jest inny, ale właśnie dlatego, że różnimy się od siebie. Że każdy z nas ma prawo być sobą i ma prawo do bycia szanowanym. To manifest wolności, która jest najpiękniejszą wartością.

 

SABA, Copywriterka, Popełniająca Teksty na Bloga Blue Shadow

podzieliła się piosenką Christiny Aguilery, „Beautiful”.

Ta piosenka towarzyszy mi od lat w momentach zwątpienia, kiedy wydaje mi się, że nic nie umiem, do niczego się nie nadaję i nic nie jestem warta. Zauważyłam, że to najczęściej zdarza się w obliczu otrzymania niesprawiedliwej, mało konstruktywnej krytyki lub skupiania się na zdaniu innych. I właśnie o tym jest ta piosenka. Nieważne jest to, co myślą i mówią o nas inni. Ważne jest to, co my o sobie wiemy. A każdy nowy dzień jest szansą na to, żeby dostrzec i wykorzystać piękno nas samych i całego otaczającego nas świata. Wielką umiejętnością jest też to, aby nie dać się „zdołować” niemiłymi słowami oraz ocenami tych, których zamiarem jest nas zranić, czasem zupełnie bez powodu. W ostatecznym rozrachunku to my znamy siebie najlepiej, a więc znamy swoją wartość. I to właśnie jest piękne według mnie.

IZA, Wirtuozka Makijażu

poprosiła o dodanie dwóch polskich utworów, „Tolerancja” Stanisława Soyki oraz „Dzień Za Dniem” Patrycji Markowskiej.

I tu także odeślemy Cię do tekstu jednej z nich:

„Dlaczego nie mówimy o tym, co nas boli otwarcie? / Budować ściany wokół siebie – marna sztuka / Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczą / Czasami tylko tego pragnę, tego szukam.”

 


 

Na sam koniec chciałybyśmy jeszcze dodać coś od siebie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczne za motywującą nas do dalszego działania reakcję, z jaką spotkała się kampania „BeYOUty Beyond”. Usłyszałyśmy wiele pięknych i pozytywnych komentarzy, a często też osobistych historii, związanych z jej przesłaniem. Co najważniejsze, wypowiadały się o naszej akcji nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Czasem całkiem nieśmiało, w prywatnych wiadomościach. Innymi razy – odważnie, na forum, w mediach społecznościowych.

 

  

Za wszystkie te słowa pięknie dziękujemy. Cieszymy się, że podjęłyśmy to niełatwe wyzwanie zmierzenia się z postrzeganiem piękna w naszych ciekawych, acz bardzo wymagających czasach. Już nie możemy się doczekać kolejnych odsłon.

Jak śpiewa Christina Aguilera:

„Dokądkolwiek pójdziemy / Zawsze będzie świecić słońce”.

Chyba więc już teraz na zawsze zapamiętasz, że 18 stycznia 2021 roku to był – wbrew pozorom – całkiem piękny Blue Monday, w którym okazało się, że istnieje „BeYOUty Beyond”?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium