Regulamin

REGULAMIN

Regulamin świadczenia usług internetowego sklepu blueshadow.pl

 

§ 1. Postanowienia ogólne

1. Blueshadow.pl jest sklepem internetowym, którego właścicielem jest Grzegorz Kołodziej prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BLUE HOPE Grzegorz Kołodziej z siedziba w Imielinie, ul. Podmiejska 51 41-407, wpisana do CEIDIG, NIP: 646-192-06-87. Regulamin określa zasady zawierania transakcji w sklepie blueshadow.pl.

2. Blueshadow.pl jest sklepem internetowym, za którego pośrednictwem zarejestrowani lub niezarejestrowani użytkownicy (goście) mogą nabyć odzież marki Blue Shadow.

3. Siedziba sklepu internetowego mieści się w Chorzowie, przy ulicy Wolności 33. Z podanego adresu nadawane i przyjmowane są paczki z zamówieniami/zwrotami.

4. Dokonywanie zakupów za pośrednictwem blueshadow.pl wymaga akceptacji plików cookie przez przeglądarkę użytkownika.

5. Serwis działa na prawidłowo skonfigurowanej przeglądarce internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome bądź innej zaktualizowanej i odpowiednio skonfigurowanej przeglądarce.

 

§ 2 Składanie zamówień

1. Ceny towarów znajdujących się w sklepie blueshadow.pl są cenami brutto i podane są w polskich złotych. Podane ceny nie obejmują kosztów dostawy. Informacja o kosztach dostawy i jej metody znajdują się na karcie każdego z dostępnych produktów.

2. Zamówienia mogą być składane za pośrednictwem sklepu, telefonicznie lub droga mailową.

Kontakt telefoniczny: +48 500-377-260 (w godzinach 09:00-17:00 w dni robocze)

E-mail: sklep@blueshadow.pl

3. Zamówienia w sklepie blueshadow.pl można złożyć po zalogowaniu, jak również w trybie „gość” dla użytkowników niezarejestrowanych.

4. Zamówienia w za pośrednictwem blueshadow.pl można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok. Zamówienie dokonywane jest przez wybór produktu i jego rozmiaru. Po potwierdzeniu wyboru, Kupujący przenoszony jest na stronę sposobu płatności i metody dostawy.

5. Aby zamówienie złożone za pośrednictwem blueshadow.pl zostało zrealizowane prawidłowo, niezbędne jest właściwe wypełnienie formularza zamówienia oraz podanie danych niezbędnych do dokonania wysyłki zamówionego towaru.

6. Po złożeniu przez kupującego zamówienia, otrzyma on automatyczną odpowiedź ze sklepu blueshadow.pl, potwierdzającą przyjecie zamówienia.

7. Czas rozpoczęcia realizacji zamówienia pokrywa się z momentem wpływu wpłaty na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia, szybki przelew online dotpay.pl lub wybór płatności „za pobraniem”. Przesyłki nadawane są do 5 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie lub otrzymania dyspozycji wysyłki z płatnością „za pobraniem”. Dajemy sobie 5 dni, ponieważ czasem może się zdarzyć, iż dany kolor, rozmiar tak dobrze się sprzedaje , że jest chwilowo niedostępny. Postaramy się wtedy poinformować o możliwym terminie wysyłki. Zazwyczaj staramy się nadać przesyłkę następnego dnia roboczego po zaksięgowaniu wpłaty czy wyborze płatności „za pobraniem”. Wysyłamy nasze produkty na terenie Polski oraz poza jej granice ze wcześniejszą wyceną przesyłki (poczta Polska). Nie nadajemy przesyłek za granice Polski z pobraniem (płatność przy odbiorze).

8. Kupujący jest informowany o statusie zamówienia drogą mailową.

 

§ 3 Towar

1. Każdy produkt oferowany w blueshadow.pl jest autorskiego projektu, własnej produkcji oraz fabrycznie nowy.

 

§ 4 Koszty i terminy wysyłki

1. Przesyłka nadawana jest na adres wskazany w formularzu zamówienia. Sklep blueshadow.pl poinformuje Kupującego niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ja opóźniać.

2. Przesyłki nadawane są do 5 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie lub otrzymania dyspozycji wysyłki z płatnością „za pobraniem”.

3. Przy wyborze metody płatności „przelew tradycyjny” należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym blueshadow.pl (zwykle 1-2 dni robocze).

4. Koszty przesyłki pokrywa Kupujący. Wysokość opłat jest uzależniona od rodzaju transportu oraz sposobu płatności.

Paczkomaty InPost (z przedpłata na konto) 10,00 PLN

Kurier DPD (z przedpłata na konto) 12,90 PLN

Kurier DPD (płatność przy odbiorze) 18,90 PLN

 

§ 5 Płatność

1. Każda transakcja potwierdzona jest paragonem lub fakturą VAT.

2. Płatność za zamówiony towar można dokonać:

Tradycyjny przelew bankowy

Dane do przelewu:

Bank BPH (Alior Bank) 32 1060 0076 0000 3300 0073 3885

Blue Hope Grzegorz Kołodziej

ul. Podmiejska 51

41-407 Imielin

Szybkie przelewy online Dotpay.pl

Wybierając tę formę płatności zostaną Państwo przekierowani na stronę swojego banku, a wszystkie dane do przelewu zostaną wypełnione automatycznie. Po zrealizowaniu przelewu natychmiast otrzymujemy potwierdzenie Państwa przelewu, co znacznie przyspiesza realizację zamówienia.

Szybkie przelewy online PayU

PayU oferuje szeroki wybór metod płatności pokrywających niemal 100% polskiego rynku płatności online.
Dostępne kanały płatności: przelewy online, karty płatniczne. Jeśli bank klienta nie występuje na liście w serwisie PAYU, należy wybrać płatność: "przelew tradycyjny".

Płatność przy odbiorze (za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD)

Należność za zamówiony towar będzie pobrana przez osobę (kuriera), w momencie dostarczenia przesyłki.

 

§ 6 Reklamacje

1. Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23.04.1964r. Kodeks cywilny.

2. Sprzedający odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru Kupującemu.

3. Odsyłany towar do reklamacji powinien być odpowiednio zapakowany, zabezpieczony.

4. Wszystkie reklamacje z Towarem lub realizacją Umowy sprzedaży, Kupujący może kierować w formie pisemnej na adres Sprzedającego blueshadow.pl

Sklep Internetowy Blue Shadow

ul. Wolności 33

41-500 Chorzów

5. Produkt reklamowany odsyłany jest na powyższy adres wraz z wypełnionym formularzem reklamacji

6. Kupujący może zgłosić reklamację w związku z korzystaniem z usług nieodpłatnych świadczonych droga elektroniczną przez blueshadow.pl. Reklamacja może być złożona drogą elektroniczną na adres e-mail: sklep@blueshadow.pl i odesłanie reklamowanego towaru na adres sklepu blueshadow.pl. W zgłoszeniu reklamacyjnym Kupujący winien zawrzeć opis zaistniałego problemu. Sprzedający blueshadow.pl niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, rozpatruje reklamację i udziela Kupującemu odpowiedzi.

 

§ 7 Zwroty

Odstąpienie od Umowy sprzedaży

1. Kupujący będący konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny, według ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany towar nie może posiadać żadnych śladów użytkowania, towar zwracany jest z oryginalnie przypiętymi metkami.

2. Termin na odstąpienie od Umowy sprzedaży rozpoczyna od dnia odebrania przesyłki przez Kupującego. Kupujący może odstąpić od umowy sprzedaży składając oświadczenie o odstąpieniu. Oświadczenie można złożyć na formularzu, który znajduję się tutaj

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Zwracany towar należy wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Pocztą Polską na adres:

Sklep Internetowy Blue Shadow

ul. Wolności 33

41-500 Chorzów

e-mail do obsługi zwrotów/reklamacji:

zwroty@blueshadow.pl

2. Sprzedający blueshdow.pl niezwłocznie lecz nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki ze zwrotem, zwróci Kupującemu wszystkie dokonane przez niego płatności na wskazany rachunek bankowy w protokole zwrotu (odstąpieniu od umowy).

3. Jeżeli Kupujący korzystający z prawa do odstąpienia od umowy wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy sposób dostawy oferowany przez Sprzedającego blueshadow.pl, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

4. Kupujący ma obowiązek zwrócić towar Sprzedającemu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru na adres Sprzedającego blueshadow.pl przed upływem tego terminu.

5. W przypadku odstąpienia Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Sklep blueshadow.pl nie przyjmuje zwrotów nadanych za pobraniem oraz w paczkomatach inpost.

 

§ 8 Wymiana

1. Kupujący ma możliwość wymiany towaru, który nie posiada widocznych śladów użytkowania.

2. Kupujący ma możliwość wymiany towaru do 14 dni od dnia odebrania przesyłki.

3. Kupujący wypełnia formularz wymiany, tutaj i odsyła go wraz z towarem na adres Sklepu Internetowego Blue Shadow:

Sklep Internetowy Blue Shadow

ul. Wolności 33

41-500 Chorzów

4. Koszt odesłania towaru na wymianę ponosi Kupujący.

5. Sprzedający blueshadow.pl deklaruje darmową wysyłkę wymienianego towaru za pośrednictwem usług: Paczkoamty InPost lub Kurier DPD.

6. Darmowa wymiana dotyczy tylko przesyłek wysyłanych na terytorium Polski.

7. W przypadku wymiany na produkt w cenie wyższej, kupujący dopłaca różnicę.

8. W przypadku wymiany na produkt w cenie niższej, Sprzedający zwraca Kupującemu różnice na wskazany numer rachunku bankowego w protokole wymiany.

 

§ 9 Polityka prywatności oraz ochrona danych osobowych

Wraz z akceptacją regulaminu Kupujący wyraża zgodę, aby właściciel sklepu przetwarzał jego dane osobowe zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), niezbędne dla procesu realizacji usługi. Jednocześnie Kupującemu/Nabywcy przysługuje prawo wglądu i poprawienia swoich danych osobowych.

 

§ 10 Postanowienia końcowe

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000r. O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

2. W stosunku do konsumentów spory wynikające w związku ze stosowaniem niniejszego Regulaminu i z wykonywaniem zawartych umów, będą rozpatrywane przez Sąd właściwy według przepisów o własności rzeczowej i miejscowej zgodnie z ustawą z dnia 17.11.1964r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296 z późn. zm.).